Czarna porzeczka

      Brak komentarzy do Czarna porzeczka

czarna porzeczka

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zdrowotne czarna porzeczka wykorzystywana jest nie tylko do jedzenia, ale również w pielęgnacji urody. Poznaj jej najważniejsze możliwości.

Niesamowicie zdrowa i smaczna. Czarna porzeczka ze swoich właściwości znana jest już od średniowiecza. Pierwsze wzmianki o niej mówiły o jej cennych właściwościach leczniczych, jednak wtedy nikt jeszcze nie wiedział czemu je zawdzięczamy. Dziś już wiadomo co kryje w sobie ta roślina oraz jakie składniki za co odpowiadają. Jej największym atutem jest niewątpliwie duża zawartość witaminy C, która wspomaga naszą naturalną odporność. Jednak czarna porzeczka znajduje swoje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale i kosmetyce. Coraz więcej drogeryjnych kosmetyków produkowana jest na jej bazie.

Dowiedz się więcej: naturalne kosmetyki ekologiczne

Coraz więcej salonów SPA wykorzystuje pozyskiwany z niej olej do zabiegów napinających i liftingujących. Wykazuje ona również właściwości nawilżające. Napina i odżywia skórę, nadając jej młody i świeży wygląd. Duża zawartość witaminy C oraz flawonoidów opóźnia proces starzenia się skóry oraz pomaga walczyć z drobnymi zmarszczkami. Znaczącą rolę odgrywa także witamina B i sole mineralne. Mają działanie oczyszczające i tonizujące. Czarna porzeczka wykorzystywana jest również w produkcji kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej i mieszanej. Wykazuje ona bowiem silne właściwości bakteriobójcze.

Maseczki wykonane na bazie tych owoców dzięki dużej zawartości rutyny idealnie sprawdzą się w pielęgnacji cery naczynkowej. Dodatkowo duża zawartość witamin i substancji odżywczych wzmacnia i regeneruje podrażnioną skórę. Warto jest również wspomnieć tu o oleju pozyskiwanym z tej cennej rośliny. Stosuje się go w masażach jak i pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *