Olej z pestek śliwki

      Brak komentarzy do Olej z pestek śliwki

olej z pestek śliwki

Olej z pestek śliwki to jeden z wielu bardzo skutecznych olejków naturalnych. Może być również z powodzeniem stosowany w codziennej pielęgnacji urody.

Śliwka jest jednym z najpopularniejszych owoców, które w okresie późnego lata królują na naszych stołach. Pochodzi ona z Azji, jednak znana i uprawiana jest w całej Europie. Liczba odmian tego niedocenianego owocu sięga prawie 6 tysięcy. W Polsce jednak do najpopularniejszych należą mirabelki, węgierki czy renklody. O ich walorach smakowych można by nadpisać wiele, jednak nie tylko to jest ich jedyną zaletą. Stosuje się je również w pielęgnacji i kosmetyce.

Dowiedz się więcej: kosmetyki naturalne

Najbardziej cennym i docenianym składnikiem jest tu olej pozyskiwany z jej pestek. Tłoczy się go na zimno i jest on substancją klarowną i nierafinowaną. Ma złoty kolor oraz przyjemny marcepanowy zapach. Zawiera w sobie bogactwo kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9 oraz witamin. Nie brakuje w nim również kwasu oleinowego i linolowego. Witamina E zaś pomaga walczyć z wolnymi rodnikami oraz chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Olej z pestek śliwki jest bardzo przyjemny w użyciu.

Szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filtru. Zalecany jest w szczególności osobom z przesuszoną i mocno odwodnioną skórą. Wykazuje on bowiem silne właściwości nawilżające i regenerujące. Posiada on również zbawienny wpływ na suche, zniszczone i rozdwojone włosy. Regularnie stosowany może się okazać hitem w naturalnej pielęgnacji, a jego zapach, konsystencja i wydajność sprawią, że stanie się on ulubieńcem nie jednej osoby dążącej do zdrowego i pięknego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

Olej z pestek śliwki to alternatywa dla bardzo wielu syntetycznych środków pielęgnacji zdrowia i urody. Warto się do niego przekonać i zacząć żyć zgodnie ze ekologicznym stylem życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *