Jak się pozbyć trądziku?

      1 komentarz do Jak się pozbyć trądziku?

trądzik

Trądzik jest zmorą nastolatków i wielu starszych osób. Pozbycie się go wymaga ogromnej dozy cierpliwości samozaparcia. Niektórzy mają tyle szczęścia, że problemy skórne znikają same, natomiast inni, potrzebują pomocy dermatologa oraz gotowych preparatów. Dziś kilka sprawdzonych sposobów do walki z trądzikiem.

Do walki z trądzikiem pomogą zioła, szczególnie te  o charakterze przeciwzapalnym: szałwia, rumianek czy kwiat lipy. Możesz je wykorzystać w parówkach. Do miski wlej gorąca wodę i wrzuć suszone zioła lub kilka kropel olejku ziołowego. Na głowę nałóż ręcznik i wdychaj przez 10 minut.

Dowiedz się więcej: kosmetyki naturalne

tradzikNapar możesz wykorzystać także do okładów. Zamocz gazę na twarz i trzymaj przez 15-20 minut. Rumianek możesz także wykorzystać do obmywania twarzy tak, jak tonikiem. Przemywaj twarz dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. W walce może Cię również wesprzeć herbatka z bratka. Sprawdzonym sposobem na walkę z problemami skórnymi jest aloes. Ma on działanie nawilżające i łagodzące. Możesz korzystać z surowych liści tej rośliny lub wykorzystać ją jako pomoc przy innych kosmetykach. Aloes jest dodawany między innymi do mydła, toników czy kremów. W aptece znajdziesz różne preparaty, które mogą Ci przynieść ulgę.

Jednym z nich jest na przykład pasta cynkowa. Ma ona działanie antybakteryjne i ściągające. Inny to między innymi krem na pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt. Ten z kolei wysusza i goi niedoskonałości. Jeżeli żaden z preparatów dostępnych bez recepty nie przynosi oczekiwanej poprawy, musisz zgłosić się do dermatologa. Może się okazać, ze potrzebujesz antybiotyków lub innych leków.

1 thought on “Jak się pozbyć trądziku?

  1. marta

    Na trądzik rumianek jest dobry, ale także cytryna i pokrzywa. Mozna wyczarować wiele maseczek w domu. Nawet z ziemniaka! Może podam fajnego linka do pmysłów na maseczki, oczywiście nie drogich ale skutecznych

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *