Czy parabeny w kosmetykach są bezpieczne

      Brak komentarzy do Czy parabeny w kosmetykach są bezpieczne
parabeny w kosmetykach

Kosmetyki naturalne nie zawierają parabenów

Ostatnio użycie parabenów, jako środków konserwujących przyciąga uwagę i krytykę. W jednym badaniu stwierdzono, że parabeny znaleziono w próbkach guzów piersi. Inne badania udowodniły, że wykazują estrogenowe skutki u zwierząt. Chociaż badania wciąż są kwestionowane, wiele osób martwi się parabenami powodującymi negatywne skutki dla zdrowia.

Czy należy poszukiwać produktów bez parabenów? Spójrzmy na dane, które pomogą Ci podjąć decyzję. Parabeny zachowują integralność kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Dlaczego stosuje się parabeny w kosmetykach

Parabeny w kosmetykach są skuteczne w hamowaniu wzrostu bakterii i grzybów. Zlekceważenie rozprzestrzeniania się tych mikroorganizmów może okazać się szkodliwe dla zdrowia. I choć nie jest to argument, do podjęcia środków ostrożności podczas stosowania jakiegokolwiek produktu, który zawiera konserwanty, jest to istotne, że doceniamy zalety parabenów wraz z ich potencjalnymi zagrożeniami. Oprócz kontrolowania rozprzestrzeniania się bakterii, pleśni i grzybów, parabeny są bardzo stabilne i bardzo skuteczne. Decyzja należy do Ciebie.

Czy używać czy unikać produktów z parabenami to świadoma decyzja, którą każdy musi rozważyć poprzez porównanie ryzyka, wobec korzyści. Czy produkt do pielęgnacji skóry, który używasz ma korzyści ważniejsze, niż potencjalne ryzyko z tym związane?

Produkty z parabenami

W przypadku produktów z filtrem UV uważa się, że chroni się skórę przed poparzeniami, foto starzeniem i niektórymi rodzajami raka skóry. Wielu z nas zgodzi się, że korzyści filtru przeciwsłonecznego znacznie przewyższają potencjalne ryzyko związane z parabenami, zwłaszcza, jeśli używamy go w większości tylko do twarzy i dekoltu.

Z powodu potencjalnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, wiele firm kosmetycznych decyduje się na alternatywne systemów konserwujących, takich, jak fenoksyetanol lub ekstrakt z grejpfruta.

Jeżeli obawiasz się parabenów, czytaj etykiety. Parabeny obejmują między innymi butyloparaben, etyloparaben, metyloparaben i propyloparaben.

Kiedy nie stosuje się parabenów

Stosowanie parabenów w kosmetykach nie jest konieczne. Nie spotyka się ich w kosmetykach naturalnych wielu różnych marek, takich jak Natura Siberica, Planeta Organica czy Orientana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *