Aloes w kosmetyce

      Brak komentarzy do Aloes w kosmetyce

aloes

Aloes to roślina, która na dobre zagościła w kosmetyce dzięki swoim właściwościom. Stosowana jest nie tylko w kosmetykach, lecz także w medykamentach, gdyż ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne.Zobacz co warto o nim wiedzieć!

Zaletą aloesu jest skuteczne wspomaganie regeneracji skóry oraz pobudzanie mikrokrążenia. Aloes jest rośliną bogatą w wiele składników mineralnych i witamin. Wymienić można pośród nich witaminy A, C, E, kwas foliowy, antrachinony, fitosterole oraz cynk, fosfor, magnez, wapń, żelazo, chrom, czy siarkę.

W kosmetyce i medycynie zastosowanie mają liście aloesu z których pozyskuje się żel (stosowany najczęściej w sposób zewnętrzny) oraz sok (stosowany najczęściej w sposób wewnętrzny. Kosmetyki naturalne z wyciągiem z aloesu najczęściej mają działanie nawilżające, regenerujące, ściągające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Stosowany jest także w kremach dla cery dojrzałej, gdyż opóźnia procesy starzeniowe, zachodzące w skórze. Zaletą kosmetyków z aloesem jest fakt, że mogą być stosowane do każdego rodzaju cery, nawet tych, które mają problemy, takie jak na przykład trądzik.

Aloes jest stosowany także w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Ma działanie przeciwłupieżowe i zapobiega wypadaniu włosów. W lecznictwie stosowany jest przede wszystkim jako remedium na różnorodne dolegliwości skórne: oparzenia, odleżyny, owrzodzenia, trudno gojące się rany. Stosowany jest również jako składnik past do zębów. Warto zauważyć, że aloes można hodować samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *