Jak skutecznie dbać o skórę za pomocą kosmetyków naturalnych

naturalnych

O kosmetykach naturalnych można się rozpisywać bez końca. Stanowią one bowiem prawdziwy wyraz miłości do zdrowego stylu życia i pielęgnacji urody. Dowiedz się jak dbać o skórę za pomocą naturalnych środków i metod.

Kosmetyki naturalne możesz przygotować w domu z pomocą ziół i innych wartościowych produktów zazwyczaj jadalnych i normalnie wykorzystywanych w kuchni takich jak miód, jaja, mleko, oliwa itd.

Kosmetyki naturalne możesz też zakupić w drogerii. Warto pamiętać, że to konserwanty są dla naszego organizmu najbardziej szkodliwe. Dlatego też produkty naturalne nie powinny ich zawierać aby w pełni poprawnie funkcjonować. Wiąże się to z krótkim terminem ważności. Koniecznie trzeba sprawdzić datę ważności przed zakupem a następnie zużyć produkt do czasu gdy zaczną w nim zachodzić niekorzystne reakcje.

Kosmetyki, które przygotowujemy w domu na bazie składników naturalnych powinny być zużywane na bieżąco. Chyba, że chodzi o nalewkę lub inny płyn, który właśnie musi odstać aby nabrać swojej mocy. W innym wypadku konieczne jest by produkty były zawsze świeże, kosmetyki świeżo sporządzone. W żadnym wypadku nie wolno przechowywać resztek. Nie tylko, że nie mają one już swoich właściwości to nawet mogą nam poważnie zaszkodzić. Szczególnie jeżeli zajdą w nim reakcje niezauważalne gołym okiem mogą na przykład wywołać reakcję alergiczną.

Jeżeli chodzi o reakcje alergiczne to wszystkie kosmetyki, również naturalne mogą je wywołać. Warto o tym pamiętać i przed zastosowaniem nowego specyfiku przeprowadzać próbę tolerancji. W tym celu nowy kosmetyk nakładamy na przykład za uchem lub po wewnętrznej stronie bicepsa i odczekujemy kilkanaście minut. Jeżeli nie ma żadnego odczynu ani zaczerwienienia wówczas możemy bezpiecznie stosować specyfik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *