Jak skutecznie dbać o skórę za pomocą kosmetyków naturalnych

naturalnych

O kosmetykach naturalnych można się rozpisywać bez końca. Stanowią one bowiem prawdziwy wyraz miłości do zdrowego stylu życia i pielęgnacji urody. Dowiedz się jak dbać o skórę za pomocą naturalnych środków i metod.

Kosmetyki naturalne możesz przygotować w domu z pomocą ziół i innych wartościowych produktów zazwyczaj jadalnych i normalnie wykorzystywanych w kuchni takich jak miód, jaja, mleko, oliwa itd.

Kosmetyki naturalne możesz też zakupić w drogerii. Warto pamiętać, że to konserwanty są dla naszego organizmu najbardziej szkodliwe. Dlatego też produkty naturalne nie powinny ich zawierać aby w pełni poprawnie funkcjonować. Wiąże się to z krótkim terminem ważności. Koniecznie trzeba sprawdzić datę ważności przed zakupem a następnie zużyć produkt do czasu gdy zaczną w nim zachodzić niekorzystne reakcje.

Kosmetyki, które przygotowujemy w domu na bazie składników naturalnych powinny być zużywane na bieżąco. Chyba, że chodzi o nalewkę lub inny płyn, który właśnie musi odstać aby nabrać swojej mocy. W innym wypadku konieczne jest by produkty były zawsze świeże, kosmetyki świeżo sporządzone. W żadnym wypadku nie wolno przechowywać resztek. Nie tylko, że nie mają one już swoich właściwości to nawet mogą nam poważnie zaszkodzić. Szczególnie jeżeli zajdą w nim reakcje niezauważalne gołym okiem mogą na przykład wywołać reakcję alergiczną.

Jeżeli chodzi o reakcje alergiczne to wszystkie kosmetyki, również naturalne mogą je wywołać. Warto o tym pamiętać i przed zastosowaniem nowego specyfiku przeprowadzać próbę tolerancji. W tym celu nowy kosmetyk nakładamy na przykład za uchem lub po wewnętrznej stronie bicepsa i odczekujemy kilkanaście minut. Jeżeli nie ma żadnego odczynu ani zaczerwienienia wówczas możemy bezpiecznie stosować specyfik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *