Zdrowe i piękne włosy dzięki maseczkom

maseczkom

Obecnie, dzięki maseczkom do twarzy i włosów można samodzielnie dokonać skutecznej regeneracji i poprawić swój wygląd. Warto poznać najważniejsze korzyści ich stosowania.

Wszystkie kobiety wiedzą, jak dobrze na skórę twarzy i dekoltu działa dobrze dobrana maseczka. Nawet jeśli mamy tylko chwilkę, to szybka maseczka pozwoli ożywić twarz. Nie wszystkie panie jednak wiedzą, że maseczka z naturalnych składników może mieć także zbawienny wpływ na nasze włosy. Trwająca jesień i zbliżająca się zima to ciężki czas dla naszych włosów. Zmienna pogoda, deszcz, przykrywanie czapką powoduje, że stają się one matowe i łamliwe. Suszenie ich za pomocą suszarki i prostowanie także nie pomagają, a źle i zbyt często stosowane mogą zaszkodzić.

Problem z matowymi, łamliwymi i wypadającymi włosami to problem wielu kobiet. Często żałujemy, że nasze włosy nie wyglądają tak pięknie i lśniąco jak w reklamach, choć staramy się o nie dbać jak najlepiej. Warto od czasu do czasu zaserwować naszym włosom naturalne maseczki. Bogactwo natury używane jest od wieków i coraz częściej obserwuje się powrót do naturalnych sposobów pielęgnacji, unikając jednocześnie nadmiernej ilości składników chemicznych.

Włosy suche, łamliwe i zniszczone poratować może maseczka oliwkowa. Wystarczy zmiksować dwa jajka i pięć łyżek oliwy z oliwek. Następnie mieszaninę nałożyć na włosy i okryć folią lub czepkiem foliowym oraz owinąć ręcznikiem. Maseczkę należy trzymać piętnaście minut, a następnie włosy delikatnym szamponem. Blask włosom nada maseczka z świeżo wyciśniętego soku cytrynowego. Po umyciu i dokładnym spłukaniu włosów należy rozprowadzić sok z cytryny na włosach i delikatnie go wmasować. Po kilku minutach spłukać włosy. Maseczki tej nie należy stosować częściej niż raz na dwa tygodnie.

Dzięki naturalnym maseczkom można zyskać wspaniałe efekty. Dają one nie tylko przyjemność ze zdrowego i świeżego wyglądu, ale również pomagają zaoszczędzić sporo grosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *