Czarne mydło afrykańskie

      Brak komentarzy do Czarne mydło afrykańskie

czarne mydło afrykańskie

Czarne mydło afrykańskie to jeden z tradycyjnych kosmetyków naturalnych. O jego wspaniałych właściwościach przekonała się już nie jedna kobieta.

Czarne mydło afrykańskie to jak sama nazwa wskazuje mydło, które jest produkowane w Afryce. Zyskało ogromną popularność dzięki swemu naturalnemu składowi i dobroczynnemu działaniu na problemy skórne. Czarne mydło powstaje z popiołu drzew afrykańskich, wody i naturalnych olejów. Najczęściej wykorzystywane jest do tego masło shea (karite), olej palmowy, olej kokosowy i masło kakaowe. Nie posiada w składzie żadnej chemii, która mogłaby uczulać. Czarne mydło afrykańskie produkowane jest ręcznie przez kobiety, jest to proces pracochłonny, trwa cały dzień, następnie mydło „leżakuje” przez około dwa tygodnie.

Mydło wbrew nazwie nie ma czarnego koloru, lecz ciemno szary. Ma specyficzny, ziemisty zapach, który raczej nie zachęca do użytkowania, ale efekty jakie można uzyskać stosując te mydło na pewno do nas przemówią. Jest to uniwersalny kosmetyk, którym można myć dłonie, ciało, twarz, a nawet włosy. Problemy skórne, czyli trądzik i inne niedoskonałości znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, cera jest gładka, wygląda świeżo i promiennie. Mydło zapobiega wypryskom skórnym i przyspiesza ich gojenie, wspomaga także proces regeneracji naskórka. Cera wolniej się starzeje, proces powstawania zmarszczek także jest opóźniony. Ciało jest po użyciu czarnego mydła jędrne i nawilżone, nie ma potrzeby balsamowania się. Włosy są pełne zdrowego blasku, są świeże, dobrze oczyszczone i nawilżone.

Przy dłuższym stosowaniu na pewno efekty będą znakomite. Takie naturalne mydła są dużo lepsze od tych drogeryjnych, ponieważ nie tylko myją, ale i pielęgnują skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *