Naturalne maseczki na twarz

      Brak komentarzy do Naturalne maseczki na twarz

maseczki

Maseczki na twarz to jedne z podstawowych sposobów na skuteczną pielęgnację cery. Umożliwiają one skorzystanie z bardzo wielu składników naturalnych i nie wymagają wielkich nakładów finansowych.

Bez względu na to jaki masz rodzaj skóry, jakie wiążą się z tym problemy i co chciałabyś poprawić, znajdziesz maseczkę ze środków naturalnych odpowiednią dla siebie.

Maseczki na twarz i włosy to prosty i tani sposób na piękny i zdrowy wygląd

Jeżeli masz tłustą skórę ze skłonnością do grudek i zaskórników oraz rozszerzone pory polecamy Ci maseczkę na bazie drożdży piwnych. Zawarte w nich mikroelementy i witaminy z grupy B podziałają zbawiennie na Twoją skórę. Najlepiej przygotować ją z połączenia  drożdży piwnych z miodem wówczas działanie okaże się najskuteczniejsze. Zmniejszy się ilość łoju który zatyka pory, oczyszczone pory ulegną zwężeniu, a grudki i wypryski szybciej się zagoją.

Wiele kobiet zgłasza w średnim wieku ma problem z rozszerzonymi naczynkami. Wygląda to dosyć nieestetycznie kiedy twarz pokrywają czerwone pajączki. Jest na to odpowiedni sposób. Mianowicie maseczka na bazie ziół. Między innymi nagietek, rumianek i skrzyp zadziałają na skórę kojąco. Maska przygotowana z połączenia tych ziół wraz z mąką ziemniaczaną przyniesie oczekiwany rezultat zamkniętych naczynek. Zwłaszcza jeśli będzie stosowana regularnie.

Jest kilka rodzajów masek na twarz, które wpływają pozytywnie na zmniejszenie piegów i przebarwień na twarzy. Warto wypróbować różne aby znaleźć tę najodpowiedniejszą. Dobrze na piegi działa sok z cytryny znacznie rozjaśniając nadmiar piegów. Inna możliwość to surowy ogórek, który po odpowiednim połączeniu z maślanką wpłynie korzystnie na koloryt przebarwień. W tym celu poleca się także maseczkę z przetartych porzeczek połączonych z miodem.

Piękno prosto z kuchni

Jak widać możliwości samodzielnego tworzenia i stosowania maseczek jest praktycznie nieograniczona ilość. Wiele zależy od kreatywności i zdobywanej wiedzy. Większość stosowanych w nich składników jest dostępnych w niemal każdej kuchni, a pozostałe można z łatwością kupić w większości sklepów. Warto zatem postawić na naturalną i domową pielęgnację urody, która zapewni nie tylko wspaniałe efekty, ale także przyniesie wiele satysfakcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *