Zadbaj o skórę – peeling kawowy

peeling kawowy

Peeling kawowy to absolutnie hit domowej pielęgnacji skóry. Daje wspaniałe efekty regeneracyjne i przynosi świeżość wyglądu skóry.

O pięknie świadczy nie tylko modny wygląd czy atrakcyjnie nałożony makijaż, lecz przede wszystkim to, czy skóra jest zadbana. Kobiety próbują wielu różnych kremów, olejków i substancji, aby uzyskać zdrowy i ładny wygląd skóry. Niektóre z kosmetyków, dostępnych w sklepach i aptekach, mają jednak ogromne, zaporowe wręcz ceny dla przeciętnej kobiety. Warto więc znać kilka sposobów na polepszenie kondycji swojej skóry.

Ważnym, aczkolwiek zaniedbywanym zabiegiem jest oczyszczanie skóry z osadzonych na niej substancji i martwego naskórka. Idealnie w tym celu nadaje się peeling z kawy. Jego dużym atutem jest to, że wykorzystuje się produkt uboczny picia kawy parzonej, czyli fusy. Zamiast ich wyrzucania, wystarczy złożyć je w ciągu całego dnia do jednej miseczki. Wieczorem zaś należy przygotować naturalny kosmetyk, składający się z 4 łyżek fusów i łyżki oliwki. Aby wzmocnić jego działanie można dodać łyżkę cynamonu, który działa rozgrzewająco i łyżkę gruboziarnistego cukru, który wzmocni efekt ścierania martwego naskórka.

Zalety peelingu kawowego to złuszczenie i wygładzenie skóry oraz poprawa jej stanu. Peeling kawowy w połączeniu z cynamonem i cukrem świetnie nadaje się do obszarów ciała, dotkniętych cellulitem. W dodatku produkt ten jest tani, łatwo dostępny, a także można go przygotować w kilka minut przed kąpielą, nie tracąc czasu na żmudne odmierzanie składników. Peeling warto wykonywać co najmniej raz w tygodniu, a miejsca dotknięte cellulitem warto traktować tym kosmetykiem co drugi dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *