Na co zwracać uwagę kupując oleje do pielęgnacji?

oleje naturalne

Naturalne oleje do pielęgnacji przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Stanowią samodzielne kosmetyki naturalne oraz używa się ich jako składników wielu preparatów pielęgnacyjnych.

Kosmetyki naturalne są teraz w modzie i większość osób najchętniej wykupiłoby pół sklepu z ekologicznymi produktami, bo to wszystko przecież ma takie wspaniałe właściwości. Jednak nie ma sensu rzucać się na wszystko, najpierw lepiej dokładnie zastanowić się co chcemy uzyskać używając oleju, na jakie efekty liczymy, jaką mamy cerę, włosy, etc.

Na początku przygody z olejami najlepiej zdecydować się na olej, który w razie, gdy nie podpasuje naszej skórze będzie mógł zostać zużyty w kuchni. Olej lniany, olej z pestek winogron, oliwa z oliwek – jeśli nie na twarzy lub włosach, świetnie sprawdzi się także w sałatce. Trzeba także zwrócić uwagę na opakowanie oleju na który się decydujemy. Najlepiej jeśli butelka jest z ciemnego szkła – większość olejów traci swoje cenne właściwości pod wpływem światła. Poza tym szkło jest zdrowsze od plastiku. Olej powinien być także zimnotłoczony i nierafinowany – wtedy ma najwięcej składników odżywczych i efekty stosowania na pewno będą znakomite i szybko widoczne. Takiej informacji szukajmy na opakowaniu.

Bardzo ważny jest także skład oleju – najlepiej, by był bez żadnych dodatkowych substancji. Wtedy mamy pewność, że jest czysty i naturalny oraz, że żaden składnik nie zaszkodzi naszemu zdrowiu i urodzie. Kupując olej, należy także zwrócić uwagę na datę ważności. Jeśli jest ona dość krótka, to jest to dobra informacja, która świadczy o tym, że w składzie nie ma żadnych zbędnych składników konserwujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *