Pielęgnacja włosów naturalnymi kosmetykami

pielęgnacja włosów

Kosmetyki naturalne i organiczne to doskonały sposób na skuteczną pielęgnację włosów. Dowiedz się więcej na jej temat.

Bez względu na to czy zdecydujesz się sama przygotowywać kosmetyki do pielęgnacji włosów czy zakupisz je w drogerii musisz pamiętać o jednym. Najlepiej działają kosmetyki oparte o środki naturalne. To nie jest żadne odkrycie to potwierdzone przez lata praktyczne zastosowanie natury w kosmetologii.

Jeżeli masz włosy suche to w tym wypadku powinnaś pomyśleć o olejku migdałowym. Nawilży on przesuszone pasma włosów, a także poprawi krążenie krwi. W tym celu należy go podgrzać i nałożyć na głowę owijając ją ręcznikiem.

Jeżeli masz zniszczone włosy pozbawione połysku to świetnie zadziała na nie połączeni żółtka jaja kurzego z olejkiem lawendowym. Taką odżywkę nakłada się na piętnaście minut przed umyciem głowy. Nie tylko składniki się wchłoną odżywiając zniszczone pasma lub końce ale również całe włosy świetnie się umyją i będą wyglądać pięknie.

Masz z natury jasne włosy. Nie chcesz ich w żadnym wypadku rozjaśniać za pomocą farb. Jednak nie mają one tego połysku o jakim marzysz. Możesz zastosować płukankę rumiankową. Rozjaśni ona delikatnie włosy nadając im piękny blask bez naruszania ich struktury.

Każdy doskonale wie, że na wypadające włosy najlepsza jest rzepa. Aby w sposób naturalny zastosować działanie rzepy należy wycisnąć z niej sok i wetrzeć we włosy przed myciem.

Z kolei na przetłuszczające się nadmiernie pozytywnie zadziała łopian. Najlepiej zaopatrzyć się w szampon z wyciągiem z łopianu bez dodatku niepotrzebnych składników.

Jeżeli mamy problem z łupieżem pomoże nam rozmaryn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *