Olejek rycynowy

      Brak komentarzy do Olejek rycynowy

olej rycynowy

Olej rycynowy to wyjątkowy dar natury, który można wykorzystać na niezliczoną wprost ilość sposobów. Warto przyjrzeć się mu znacznie bliżej i zacząć korzystać z jego dobrodziejstw.

Olejek rycynowy dostępny w aptece, z przeznaczenia na ulotce jest to środek przeczyszczający. Od lat jednak stosowany jest w kosmetyce do pielęgnacji włosów, cery, paznokci, a nawet brwi i rzęs. W kategorii włosowej można wykorzystać go na wiele sposobów. Olejowanie (nakładanie olejku rycynowego na włosy, trzymanie minimum 30 min, potem mycie), domowe maseczki (olej + miód + żółtko, trzymanie minimum 30min, potem mycie) oraz zabezpieczanie końcówek włosów po myciu kropelką olejku. Dosłownie, kropelką! Nie można przesadzić z ilością, by włosy nie były obciążone lub wyglądały jak nieświeże.

Takie zabiegi zregenerują włosy, zadbają o nawilżenie i zapewnią niesamowity blask. Przy regularnym stosowaniu olej rycynowy może nawet przyspieszyć porost włosów. Warunek: musi być nakładany na skórę głowy, np. podczas olejowania. Pielęgnacja cery? Zmywanie demakijażu mieszanką olejków, gdzie głównym składnikiem jest olej rycynowy. Doskonale usuwa zanieczyszczenia i pozostawia cerę gładką, miękką i nawilżoną. Zapobiega powstawaniu zaskórników i poprawia koloryt cery.

Pielęgnacja brwi i rzęs? Maczamy patyczek higieniczny w olejku i „smarujemy” nim brwi i rzęsy. Ostrożnie z ilością, wystarczy kropelka. Taki zabieg zapewni nam błyszczące brwi i rzęsy, może spowodować, że rzęsy staną się dłuższe i gęstsze, to samo tyczy się brwi – jeśli poniosło nas z regulacją, cierpliwie traktujmy olejem rycynowym brwi, a włoski szybko odrosną. Przy okazji wykonywania tych wszystkich zabiegów odnotujemy zapewne pozytywny wpływ na dłonie, paznokcie i skórki wokół nich. Dłonie zapewne nie raz i nie dwa zamoczą się w olejku – i bardzo dobrze. Jeśli chcemy utrzymać efekt warto raz na jakiś czas zrobić sobie domowe serum z olejku.

Źródło: http://www.olej.edu.pl/olej-rycynowy/olej-rycynowy-16-zastosowan/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *