Algi w pielęgnacji urody

      Brak komentarzy do Algi w pielęgnacji urody

algi

Algi to niezwykle ceniony składnik wielu kosmetyków do intensywnej pielęgnacji skóry. Doskonale odżywiają i regenerują cerę, dają jej nowego i świeżego blasku.

Aby zachować zdrowy, piękny i młody wygląd człowiek sięga po wiele rozwiązań i szuka coraz to bardziej wyszukanych substancji, które pomogą mu zbliżyć się do upragnionego ideału. Nic więc dziwnego, że zaczęto szukać pomocy nawet pod wodą i do dbania o cerę wykorzystuje się, z wielkim powodzeniem, algi morskie. Algi morskie, czyli nic innego jak glony, są to organizmy samożywne o budowie jedno lub wielokomórkowej.

Więcej na temat: kosmetyki ekologiczne

Występują w każdej szerokości geograficznej i w każdego rodzaju wodach. Nie jest trudno o ich zdobycie, więc w kosmetyce wykorzystuje się je dość powszechnie. Są źródłem bogactwa mineralnego, co sprawiają, że wszelkie zabiegi z ich zastosowaniem przynoszą pozytywne rezultaty. W ich skład wchodzą witaminy, proteiny, kwas hialuronowy, lipidy oraz polifenole. Algi morskie stosuje się głównie w pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu, jednak w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych możemy również skorzystać z kuracji na całe ciało, które między innymi zwalczają cellulit.

Przy stosowaniu ich w pielęgnacji twarzy możemy spodziewać się wygładzenia zmarszczek, działania bakteriobójczego odżywienia, nawilżenia, regulacji wytwarzania sebum czy rozjaśnienia kolorytu skóry. Mają również właściwości regenerujące zniszczony naskórek. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i wykorzystywane jest w wielu dziedzinach kosmetyki. Algi morskie nie tylko możemy spotkać w ofertach wszelkich gabinetów SPA, ale również w całych seriach drogeryjnych kosmetyków. Warto jest więc przetestować ich dobroczynne działanie na własnej skórze i przekonać się osobiście do tej formy ich zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *