Kwas hialuronowy

      Brak komentarzy do Kwas hialuronowy

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to doskonały składnik nawilżający, często wykorzystywany w wielu kosmetykach do codziennej pielęgnacji cery starzejącej się. Pozwala zredukować widoczność zmarszczek i nadać skórze zdrowego wyglądu.

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu – skóry, oczu i stawów. Jest substancją silnie hydrofilną, posiada zdolność do wiązania wody w skórze. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody.  Jest składnikiem odpowiedzialnym za poziom nawilżenia warstwy rogowej naskórka.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, dlatego pojawiają się zmarszczki, a ciało staje się mniej jędrne i gładkie, skóra wysycha. Dzieci i niemowlęta mają gładziutką, sprężystą i elastyczną skórę, dzięki dużej ilości kwasu. Jednak systematyczne uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego w skórze pozwoli opóźnić procesy starzenia, gdyż ochroni przed wolnymi rodnikami i szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Kwas powoduje wzrost elastyczności skóry, wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę i napina ją, przez co wyglądamy zdecydowanie młodziej. Wzmacnia także wewnętrzne warstwy skóry.

Jeśli mamy cienką, zwiotczałą skórę z pierwszymi oznakami starzenia możemy zdecydować się na zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Możemy wykonywać go u lekarza medycyny estetycznej, trwałość takiego zabiegu to około 12 miesięcy. Oczywiście możemy także samodzielnie zrobić sobie kurację przeciwzmarszczkową kwasem o niskim stężeniu w domu. Efekt nie będzie może tak spektakularny jak po zabiegu u lekarza medycyny estetycznej, ale regularnie stosowany na pewno da rezultaty w postaci gładkiej skóry. Kwas zmniejszy szorstkość skóry, zregeneruje ją i pozostawi miękką i gładką na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *