Papaja w kosmetyce

      Brak komentarzy do Papaja w kosmetyce

papaja

Papaja posiada bardzo wiele cennych składników odżywczych i pielęgnacyjnych, chętnie wykorzystywanych w kosmetykach naturalnych do pielęgnacji skóry. Doskonale rozjaśnia i wyrównuje koloryt cery.

Papaja czyli melonowiec właściwy, który wbrew pozorom nie jest pokrewieństwem melona, lecz figi, jest to bylina, która do złudzenia przypomina drzewo, na którym rosną wielkie i okazałe owoce. Jest jej aż  ponad 50 odmian, występuje głównie w krajach tropikalnych, jednak hodowana jest również w Europie. Swoje zastosowanie w dbaniu o zdrowie, a zwłaszcza układ pokarmowy, papaja znalazła już dawno temu.

Dowiedz się więcej: kosmetyki naturalne

Jednak dopiero niedawno stała się cennym składnikiem kosmetycznym, który spotkać możemy w coraz większej ilości kosmetyków.  Zawiera w sobie bowiem wiele składników, które mają bardzo dobry wpływ na kondycję cery oraz pomagają utrzymać zdrowy i piękny wygląd na długi czas. Znajdziemy w  niej między innymi witaminę C, kwas foliowy, antyoksydanty, błonnik oraz bardzo cenny enzym zwany papainą. Pozyskuje się ją jeszcze z niedojrzałych owoców, gdzie ma największe stężenie. Posiada ona bardzo dużo właściwości. Przede wszystkim rozkłada białka, co jest niezmierne pomocne przy usuwaniu obumarłego naskórka.

Dzięki temu skóra nabiera młodszego wyglądu oraz staje się wyraźnie ujędrniona. Miąższ papai sprawdza się również świetnie przy gojeniu się ran. Wspomaga wzrost i regenerację nowych komórek. Papaję stosuje się również przy redukcji cellulitu. Dzięki niej skóra staje się jędrniejsza, a cellulit wyraźnie zmniejszony. Stosuje się ją również w spowolnieniu procesu starzenia się skóry. Naturalne antyoksydanty oraz właściwości wygładzające  sprawiają, że jest ona świetnym środkiem odmładzającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *