Hydrolaty, czyli wody kwiatowe

      Brak komentarzy do Hydrolaty, czyli wody kwiatowe

hydrolaty

Hydrolaty to często wykorzystywane w kosmetykach naturalnych składniki, mające charakter wód kwiatowych. Posiadają piękne zapachy dzięki zawartości olejków eterycznych.

Hydrolaty, to inaczej wody kwiatowe lub roślinne. Te kosmetyki naturalne powstają w połączeniu wody z niewielką ilością olejków eterycznych. W naturalnej pielęgnacji mogą zastąpić tonik, można je mieszać z innymi kosmetykami, a co najważniejsze – są tanie i łatwo je przygotować samodzielnie w domu.

Woda kwiatowa jest o tyle lepsza od gotowych toników dostępnych w drogeriach, że nie posiada w swoim składzie całej masy niepotrzebnych chemicznych składników, które mogą podrażniać wrażliwą cerę.  Hydrolaty orzeźwiają ją, dodają energii i blasku. Pięknie pachną za sprawą olejków eterycznych. W zależności od tego, jaki olejek dodany jest do wody, konkretny hydrolat może mieć różne pielęgnacyjne właściwości. Możemy nimi spryskać twarz w upalny dzień w celu odświeżenia. Możemy stosować nawet kilka razy dziennie, ponieważ są wyjątkowo delikatne. Hydrolaty poprawiają kondycję cery w widoczny sposób, poprawia się jej koloryt, zaczerwienienia i podrażnienia są złagodzone, a szara i zmęczona cera odzyskuje dawny blask. Dzięki wodom kwiatowym drobne ranki szybciej się goją, cera lepiej się regeneruje i zachowuje młodość na dłużej.

Jedynym minusem. o którym należy pamiętać jest krótka data ważności hydrolatu, ponieważ nie mają w składzie żadnych sztucznych konserwantów. Należy przechowywać je w szczelnie zamkniętym opakowaniu w lodówce. Domowe hydrolaty możemy przygotować z wody z dodatkiem świeżej mięty, soku z cytryny lub naparów ziołowych. Schłodzone w lodówce delikatnie odświeżą cerę o poranku lub po wieczornym demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *