Cudowne właściwości olejku arganowego

      Brak komentarzy do Cudowne właściwości olejku arganowego

olejek arganowy

Olejek arganowy to prawdziwy hit wśród produktów kosmetyki naturalnej na całym świecie. Posiada liczne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Dowiedz się dlaczego warto go stosować.

Olejek arganowy podbił Europę stosunkowo niedawno, bo kilka lat temu, natomiast w Maroku, skąd pochodzi znany jest od wieków. Rośnie tam ok. 21 milionów ciernistych, wiecznie zielonych drzew, z których każde żyje przeciętnie 150-200 lat. Do niedawna olej pozyskiwany był ręcznie. Obecnie proces samego tłoczenia na zimno odbywa się mechanicznie, w warunkach, dzięki którym wszystkie właściwości oleju są zachowane.

Olejek arganowy bardzo silnie regeneruje skórę, wzmacniają jednocześnie włosy i paznokcie. Dzięki jego działaniu skóra jest chroniona przed słońcem i wiatrem. Zawarte w nim składniki odmładzająco działają na dojrzałą i starzejącą się skórę, a u młodych osób opóźniają moment pojawienia się pierwszych zmarszczek. Olejek arganowy łagodząco działa na objawy trądziku młodzieńczego, alergii i łuszczycy oraz jest wykorzystywany przy innych chorobach skóry. Podczas stosowania olejku następuje stymulacja oddychania wewnątrzkomórkowego, a także neutralizacja wolnych rodników. Nadaje się do masażu ciała, a jego stosowanie zapewni odbudowę płaszczu hydrolipidowego skóry.

Może on być stosowany do codziennej pielęgnacji całego ciała, również niemowląt i dzieci, ponieważ skutecznie nawilża suchą skórę. Sprawdza się także jako dodatek do odżywek do włosów suchych i łamliwych. Pomaga w walce z łupieżem. Przyśpiesza gojenie się wszelkich ran, oparzeń, odleżyn, odmrożeń, owrzodzeń. Buteleczka z tym niesamowitym olejkiem powinna znaleźć się nie tylko w każdej łazience, ale również apteczce. Olejek wykorzystywany jest również w kuchni i w medycynie.

Źródło: http://www.exitdoor.pl/zdrowie-i-uroda/olejek-arganowy-10-korzysci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *