Pomidory w kosmetyce

      Brak komentarzy do Pomidory w kosmetyce

pomidory

Pomidory to nie tylko doskonały składnik diety, ale również źródło wielu cennych właściwości pielęgnacyjnych. Dowiedz się więcej na ich temat.

Pomidory znajdziemy praktycznie w każdej lodówce. Mają szerokie zastosowanie w kulinariach, są źródłem witamin A,B,C i E. Są bogate również w takie składniki jak sód, potas, żelazo, miedź, fosfor czy nikiel. Naukowcy są zdania, że pomidory mają dobroczynny wpływ na kondycję naszej skóry, a zwarte w nich składniki sprawiają, że nasza skóra zachowa młodzieńczy wygląd przez długi czas. Witamina C zawarta w pomidorach w naturalny sposób zwiększa stopień jej dotlenienia, a pozostałe składniki idealnie ją odżywiają. Dodatkowo witamina A i E chroni przed powstawaniem zmarszczek, co za tym idzie, skora wygląda młodziej i promienniej.

Więcej na temat: kosmetyki ekologiczne

Pomidor ma również właściwości oczyszczające. Sprawdza się idealnie w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Najprostszą metodą jest przyłożenie plasterka pomidora do skóry twarzy i odczekanie kilku sekund. Taki zabieg oczyści , odżywi i nawilży skórę. Można również pokusić się o wyciśnięcie soku z pomidora i użycie jako tonika. Pomidor znany jest również z właściwości delikatnie złuszczających naskórek. Peeling, w którego składzie będzie się znajdował, jest w takim razie idealną propozycją. Wykonanie go polega na dodaniu do wyciśniętego soku z pomidora mąki kukurydzianej, odrobiny wody oraz glinki kosmetycznej. Tak przygotowywaną mieszankę wmasowujemy w skórę delikatnie ją oczyszczając. Do peelingu całego ciała zaleca się dodać odrobinę oliwy z oliwek.

Warto jest pokusić się o wykonanie takich drobnych zabiegów z użyciem pomidora. W ostatnich latach zwiększyła się liczba drogeryjnych kosmetyków, w których składzie możemy go znaleźć. Świadczy to nie tylko o zwiększonym zainteresowaniu tym owocem, ale i o potwierdzonym jego działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *