Pielęgnacja dłoni i paznokci za pomocą kosmetyków naturalnych

pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni, podobnie do innych części ciała, wymaga odpowiednich kosmetyków i metod. Niewątpliwie najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie produktów ekologicznych.

Wizytówką kobiety są jej dłonie. Po stanie skóry i paznokci łatwo rozpoznać jak bardzo dba ona o siebie.  Dłonie zdradzają wiek. Jeżeli są suche i pomarszczone, mają popękane paznokcie wówczas wyglądają bardzo nieapetycznie.  Od wieków wszystkie kobiety dbające o siebie troszczyły się o stan swoich dłoni. Stąd też masa przepisów na naturalne kosmetyki jest potwierdzona doświadczeniem wielu pokoleń. A skuteczność zabiegów jest bezdyskusyjna.

Warto poświęcić kilka chwil aby poprawić wygląd swoich dłoni i paznokci. Takie zabiegi będą też mieć działanie relaksujące dzięki aromatom naturalnych składników unoszących się wokół nas.

Jeżeli główny problem stanowią łamliwe paznokcie wówczas warto zastosować moczenie w oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Taką kurację można zastosować na całe dłonie jeżeli chce się rozjaśnić piegi i nawilżyć skórę.

Na stan paznokci dobrze podziałają też kąpiele w żelatynie. Głównie polecane są dla osób z łamliwymi i kruchymi paznokciami, a także dla tych, które chcą poprawić sprężystość swojej skóry. Warto pamiętać, że pielęgnacja dłoni wymaga nie tylko właściwych metod, ale i systematyczności.

Aby skóra dłoni była naprawdę miękka i gładka warto zdecydować się na moczenie rąk w mieszaninie ciepłego mleka z naparem z rumianku. Innego rodzaju mleczną kąpielą będzie korzystne połączenie mleka z płatkami owsianymi. Zawarte w nich mikroelementy oraz witaminy podziałają odżywczo na skórę.

Odżywiająco na całe dłonie podziała specjalna maska. W tym celu trzeba połączyć masło, żółtko i miód i dokładnie wetrzeć w dłonie. Efekt będzie naprawdę zaskakujący. Taka maska podziała lepiej niż najdroższy krem z drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *