Olejek lawendowy

      Brak komentarzy do Olejek lawendowy

olejek lawendowy

Olejek lawendowy to jeden z głównych składników kosmetyków naturalnych marki Biolaven Organics. Zapewnia on niesamowite efekty pielęgnacyjne, pozwalające przywrócić skórze naturalny blask i świeżość.

Jak sama nazwa wskazuje, olejek lawendowy uzyskujemy podczas destylacji kwiatów lawendy. Jest on bezbarwną cieczą o bardzo charakterystycznym słodkim kwiatowym zapachu, która dzięki swoim właściwością znajduje swoje zastosowanie w wielu dziadzinach przemysłu. Przede wszystkim stosowany jest w aromaterapii. Jej pochodzenie sięga obszaru Morza Śródziemnego, jednak dziś jest uprawiana głównie na terenach Francji. Stosowany jest na wiele różnych sposobów. Jest nawet naturalnym lekiem na przeziębienie i grypę. Nie jest zaskoczeniem również to, że znalazł on swoje miejsce również w kosmetyce.

Więcej na temat: olej.edu.pl

Znany był już podczas I Wojny Światowej jako skuteczny lek na świeże rany. Zawarte w nim terpeny zmieniają warstwę rogową naskórka ułatwiając w ten sposób przenikanie substancji czynnych. Dzięki temu jego właściwości bakteriobójcze, antyseptyczne oraz kojące są nadzwyczaj skuteczne. Osoby zmagające się z trądzikiem mogą śmiało sięgnąć po ten olejek. Dzięki niemu rany szybciej się zagoją, a ryzyko wystąpienia nowych zmian znacznie się zmniejszy. Jest on również świetny do pielęgnacji włosów. Zapobiega nadmiernemu wypadaniu, łysieniu oraz jest bardzo skutecznym lekiem na suchy łupież.

Jest on nie tylko zbawiennym środkiem leczniczym, pomaga również walczyć z nadmiernymi kilogramami. Kąpiele z dodatkiem olejku lawendowego pomogą pozbyć się cellulitu oraz zgubić zbędne kilogramy. Jest również bardzo przydatnym elementem walki z rozstępami. Dodatkowym jego atutem jest niewątpliwie zapach, który działa uspokajająco i antydepresyjnie. Dzięki temu wszelkie zabiegi z jego wykorzystaniem stają się nie tylko przyjemne, ale i relaksujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *