Olej arganowy

      Brak komentarzy do Olej arganowy

olej arganowy

Olej arganowy to obecnie jeden z podstawowych kosmetyków naturalnych. Stanowi on również cenny dodatek wielu produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, stosowanych na skórę i włosy. Dowiedz się co stanowi o jego niezwykłym powodzeniu.

Olej arganowy jest powszechnie nazywany eliksirem młodości. Nie bez powodu – dzięki swoim dobroczynnym właściwościom skutecznie opóźnia procesy starzenia. Prawie 80% jego składu to zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, które jak wiadomo są niezbędne do prawidłowej regeneracji lipidowej naskórka.

Dowiedz się więcej: naturalna pielęgnacja skóry

Olej stosowany zamiast kremu lub kremy z jego dodatkiem to gwarancja długotrwałego nawilżenia skóry. Nawilżona skóra wolniej się starzeje, a zmarszczki mają szansę na spłycenie się. Olej arganowy oprócz nawilżenia zapewni naszej skórze także złagodzenie zmian trądzików i stanów zapalnych – posiada właściwości antybakteryjne, które są bardzo cenne, gdy ktoś jest posiadaczem cery mieszanej ze skłonnością do niedoskonałości.

Olej arganowy nie tylko wspaniale pielęgnuje skórę, ale także może być stosowany do pielęgnacji włosów. Stosowanie dużej łyżki oleju na włosy na około 30 min przed myciem zregeneruje je i nawilży. Ponadto ułatwi rozczesywanie i zapobiegnie plątaniu się włosów i rozdwajaniu się końcówek. Włosy będą lśnić zdrowym blaskiem. Posiadaczki włosów cienkich i delikatnych po zastosowaniu oleju arganowego mogą liczyć na wzmocnienie włosów. Należy pamiętać, że kuracja olejem arganowym powinna być regularna i systematyczna, wtedy efekty będą trwałe. Olejek arganowy można zastosować także na ciało po kąpieli zamiast balsamu. Skóra będzie gładka, nawilżona i zregenerowana. Jednym minusem olejku jest jego cena, gdyż w porównaniu do innych naturalnych olejów, arganowy jest dość drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *