Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała

kosmetyki do pielęgnacji ciała

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała zapewniają wspaniałą ochronę i regenerację, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa stosowania. Nie powodują uczuleń i są zgodne z wieloma tradycyjnymi recepturami.

Mówiąc o naturalnych kosmetykach i ich pozytywnym działaniu zazwyczaj skupiamy się na pielęgnacji twarzy. Jednak należy pamiętać, że dbamy również o całe ciało i możemy do tego wykorzystać również same zdrowe kosmetyki naturalne.

Naturalne kosmetyki w codziennej pielęgnacji urody

Pierwszym krokiem w pielęgnacji ciała jest złuszczanie martwego naskórka, czyli peeling. Domowy i naturalny sposób to zrobienie peelingu z naturalnej kawy lub cukru.  W pierwszym przypadku mieszamy fusy z naturalnej kawy z odrobiną żelu pod prysznic, w drugim to samo robimy z cukrem. Pamiętamy o dokładnym masażu całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem ud i pośladków.

Oba peelingi skutecznie wygładzają ciało, a także pomagają w walce z cellulitem, który dla wielu pań jest uciążliwym problemem. Następnym krokiem jest nawilżenie ciała. Możemy zacząć je już w kąpieli dodając do wody mleko oraz miód, idąc za przykładem Kleopatry, która uskuteczniała takie kąpiele, by być młodą i piękną jak najdłużej.

Dobre składniki zapewniają wspaniałe efekty

Po wyjściu z kąpieli zamiast wklepania w ciało kupnego balsamu wybieramy się do kuchni po oleje, które mają także zastosowanie spożywcze. Może to być oliwa z oliwek, olej lniany czy nawet olej kokosowy. Oleje są najlepszym rozwiązaniem dla suchej skóry ciała. Nawilżają i uelastyczniają naskórek oraz sprawiają, że ciało wydaje się być bardziej jędrne. Jedyny minus to dłuższe wchłanianie,  ale za takie efekty można to wybaczyć olejom. Oleje możemy również wykorzystać do masażu relaksacyjnego, który w zależności od tego jakiego oleju użyjemy może pełnić także funkcje regenerujące i pielęgnujące skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *