Naturalne farby do włosów

      Brak komentarzy do Naturalne farby do włosów

farby do włosów

W ostatnim czasie naturalne farby do włosów stanowią prawdziwy hit sprzedaży. Na czym polega ich fenomen i dlaczego warto z nich korzystać?

Na rynku jest pełno chemicznych farb do włosów, które może i zapewniają trwały i lśniący kolor, ale także bardzo niszczą strukturę włosa. Jednak dostępne są także mniej inwazyjne i bezpieczne dla skóry głowy farby o naturalnym składzie, które zdecydowanie mniej niszczą, a wręcz pielęgnują i wzmacniają włosy.

Dlaczego naturalne farby do włosów?

Takie farby mają w swoim składzie aktywne wyciągi roślinne, między innymi proteiny, które odpowiadają za miękkość i nawilżenie włosów, dbają także o doskonałe odżywienie włosów. Zawierają także liofilowe kwasy owocowe, które działają przeciwuczuleniowo oraz chronią przed podrażnieniami. Dzięki temu taki rodzaj farb mogą także stosować alergicy oraz osoby z wrażliwą skórą. W składach takich farb znajdziemy też często olejki pielęgnacyjne, np. arganowy, które są popularne ze swych regenerujących właściwości. Nie znajdziemy w składach szkodliwych składników, takich jak: amoniak, parabeny, rezorycyna. Do odżywek dołączonych do farby producent nie dodaje silikonów, lecz same naturalne ekstrakty.

Natura w służbie piękna

Takie farby są nieco mniej trwałe, więc jeśli nie zależy nam na kondycji włosów, a jedynie na długotrwałym kolorze to możemy być niezadowoleni. Niestety nie nadają się także do diametralnych zmian koloru włosów, nie rozjaśnią ciemnych brązów do blondu, bardziej polecane są do tzw. koloryzacji ton w ton. Mogą nie poradzić sobie z idealnym kryciem siwych włosów, dlatego najpierw należy zrobić próbę na jednym pasemku. Roślinne farby można zamówić przez Internet lub stacjonarnie w aptekach.

Jak widać, wśród kosmetyków naturalnych znaleźć można także takie szczególne produkty jak farby do włosów. Niewątpliwe warto je wypróbować, bo na pewno w wielu przypadkach sprawdzą się doskonale. Na szczęście na rynku dostępnych jest coraz więcej tego rodzaju produktów, dzięki czemu jest z czego wybierać. Warto pamiętać o tym, że właściwa pielęgnacja włosów to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *