Kosmetyki mineralne

      Brak komentarzy do Kosmetyki mineralne

kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne to obok produktów naturalnych jedne z najlepszych rozwiązań pielęgnacyjnych. O ich sile stanowią mikroelementy zawarte w składnikach nieorganicznych, takich jak sole z Morza Martwego.

Kosmetyki mineralne składają się w 100% z krystalicznie czystych minerałów. Nie posiadają konserwantów, substancji zapachowych, olejków, ani żadnych chemikaliów. Co ciekawe, nie posiadają w składzie także talku, który jest przecież minerałem – jest jednak niezgodny z ekologiczną ideą, gdyż istnieją przypuszczenia, że talk może mieć właściwości rakotwórcze.

Kosmetyki mineralne to tylko pozorna nowość na rynku

W USA kosmetyki mineralne stosuje niemal każda kobieta, w naszym kraju dopiero niedawno weszły na rynek, ale już podbiły serca polskich kobiet, które są fankami naturalnych kosmetyków. Coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza do swej oferty mineralne pudry, cienie, podkłady. Makijaż wykonany takimi kosmetykami wygląda bardzo naturalnie, jest trwały, ale praktycznie nie czuć go na twarzy, więc nie ma mowy o sztucznym efekcie maski.

Kosmetyki mineralne nie tylko nadają się do wykonania makijażu, ale także pielęgnują skórę. Doskonale nadają się do cery trądzikowej i wrażliwej. Dzięki antybakteryjnym właściwościom widocznie zmniejszają ilość niedoskonałości na twarzy, nie zatykają porów i łagodzą podrażnienia. Zmniejszają wydzielanie sebum, makijaż jest trwały, a cera matowa, ale jednocześnie promienna i pełna blasku (nie mylić z błyskiem…) Takie kosmetyki można stosować nawet po wstrzykiwaniu botoksu czy po peelingu mechanicznym. Zwykłe kosmetyki mogłyby podrażnić cerę i zniwelować efekt, a kosmetyki mineralne dodatkowo nawilżą i wygładzą cerę. Do takich kosmetyków najlepiej dokupić porządne pędzle, wtedy efekt będzie naprawdę wyjątkowy.

Na co warto zwrócić uwagę

Na rynku dostępne są produktu wielu różnych producentów, pochodzących z różnych krajów na świecie. Nie wszystkie jednak spełniają dość surowe normy bezpieczeństwa, obowiązujące w państwach europejskich. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się kosmetyki z Ameryki, które niestety często zawierają zakazane w naszym kraju substancje. Warto na ten fakt zwrócić uwagę, ponieważ wiele z nich podejrzewanych jest o wywoływanie poważnych schorzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem kupowanie produktów kosmetycznych tylko ze sprawdzonych źródeł i opatrzonych niezbędnymi oznaczeniami, dopuszczającymi do sprzedaży na terenie krajów europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *