Biała herbata w kosmetyce

      Brak komentarzy do Biała herbata w kosmetyce

biała herbata

Biała herbata stanowi bardzo cenne źródło wielu składników odżywczych. Jest również często wykorzystywana jako ingredient wielu kosmetyków organicznych.

Jednym z cieszących się największym uznaniem naturalnym składnikiem kosmetyków jest biała herbata. Powstaje one z młodych (wiosennych) pąków rośliny, tych, które się jeszcze nie rozwinęły. Uprawiana jest tylko w Chinach i na Sri Lance. Przez to, że jej produkcja jest limitowana (i odbywa się wg rygorystycznych zasad)staje się bardzo cennym i zarazem drogim składnikiem. Jej udowodnione właściwości wykorzystuje się nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce.

Dzięki właściwościom przeciwstarzeniowym biała herbata określana jest „eliksirem młodości”. Posiada bowiem antyutleniacze (min. witaminę C), które wykazują działanie opóźniające efekty starzenia się skóry. Zawiera również w sobie polifenole, które stanowią barierę przed wolnymi rodnikami (atakującymi nasze komórki). Kosmetyki naturalne zawierające w sobie wyciąg z białej herbaty czynią skórę gładką, miękką i wyjątkowo elastyczną. Najczęściej stosowana jest jako składnik kremów, balsamów do ciała, szamponów, peelingów, a także mydeł oraz żeli do mycia. Wyciąg z białej herbaty pobudza skórę, wykazując przy tym właściwości przeciwzmarszczkowe i regenerujące.

Używana jako składnik maseczek do twarzy, poprawia krążenie naczyń włosowatych, a przy tym nadaje cerze naturalny koloryt. Już w starożytnych Chinach były znane jej właściwości zdrowotne. Napar z niej wpływa pozytywnie na krążenie, obniża poziom cholesterolu, chroni przed zawałem i zasadniczo zmniejsza ryzyko zapadnięcia na choroby serca. Drogie panie, na wiosnę polecamy: filiżanka herbaty dla zdrowia i maseczka z białą herbatą na twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *